Zdrowe Obiady

Zdrowe obiady

Zdrowe obiady

Zdrowe obiady. Obiad powinien dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych dla ciała. Oprócz makroskładników i energii Zdrowy obiad powinien zawierać dużo antyoksydantów które chronią przed  zachorowaniem na różnego rodzaju choroby. Dlatego tak ważne jest właściwe komponowanie tego posiłku.

Warto wprowadzić do tego posiłku różnorodność która pozwoli czerpać z produktów spożywczych to co organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Oprócz mięsa, posiłki obiadowe powinny składać się z suchych nasion roślin strączkowych, tłustych ryb morskich, różnokolorowych warzyw, olejów roślinnych oraz produktów pełnoziarnistych. Dopiero tak skomponowany obiad zapewni wszystkie niezbędne elementy do Zdrowego funkcjonowania ciała.

Na obiad można spożywać dania mączne takie jak pizza lub chaczapuri. Mogą to być dalekowschodnie potrawy typu dahl i curry albo spaghetti. To od Was zależy co chcecie zjeść. Przepisy na obiady zostały zmodyfikowane aby jeszcze więcej dostarczały składników odżywczych. Modyfikacje przepisów podstawowych polegają na włączeniu do potraw produktów pełnoziarnistych, przypraw lub olejów roślinnych. Pozwala to wzbogacić wartość odżywczą potrawy.

 

Dahl z soczewicy

Dahl z soczewicy

Chaczapuri po adżarsku

Zdrowe obiady

Spaghetti z łososiem i serem feta

Zupa krem marchewkowo imbirowa

Zupa krem marchewko-imbirowa

Pełnoziarniste spaghetti z sosem bolognese

Zdrowe obiady

Makaron z szynką parmeńską i orzechami włoskimi

Zdrowe obiady

Kurczak w sosie jogurtowym z pieczarkami i brokułem

Zdrowe obiady

Bigos z młodej kapusty

Pieczone udka z kurczaka z ziemniakami i porem

Zdrowe obiady

Placuszki twarogowe z bananem i gorzką czekoladą

Zdrowe obiady

Pizza razowa z salami i serem mozzarella