Waga i redukcja

Rada 8 – Waga i redukcja

Waga i redukcjaWaga i redukcja, czyli dwa nieodłączne elementy odchudzania. Ważenie się, czy należy robić to codziennie? a może dopiero po jakimś czasie? Moim zdaniem warto kontrolować swoją wagę co tydzień w trakcie procesu redukcji masy ciała. Pozwala to reagować na stagnację która prędzej czy później nadejdzie. Musicie pamiętać o tym, że liczba na wadze to jakaś część redukcji masy, ponieważ niezwykle istotne są obwody ciała oraz samopoczucie. Musicie poznać Siebie i swój organizm, po to aby wiedzieć która metoda kontroli redukcji jest dla Was odpowiednia.

Jak to jest ze spadkiem wagi w trakcie odchudzania? Powiem Wam, że jest różnie. Najważniejsza jest cierpliwość! Głównie ze względu na to, że w trakcie schodzenia wagi w dół, tak w okolicy spadku 10% wyjściowej wagi, zaczyna ona hamować. Nasz metaboli spowalnia, mniej więcej o 500 kcal. Dlatego w takim momencie warto uzbroić się w cierpliwość. Odczekać chwilę aby organizm przyzwyczaił się do nowej wagi, ustawił ją jako normalną i zacząć dalej chudnąć. W tym czasie warto podnieść delikatnie energetyczność diety, aby poszedł sygnał w naszym ciele, że energia znowu jest dostarczana w większej ilości, wtedy ciało przyspieszy swoją pracę.

Możecie również pomyśleć o delikatnych zmianach w diecie. Na przykład spożywanie śniadań białkowo tłuszczowych. Natomiast jeżeli jecie klasyczne śniadania, powinniście się zastanowić  nad zmniejszenie ilości węglowodanów we wszystkich posiłkach, oprócz około treningowych. Warto również zmienić trening, dodać więcej interwałów aby nakręcić metabolizm, spróbować cardio na czczo. Nasz organizm jest doskonały w przystosowaniu się do nowych warunków. Dlatego chudnięcie jest procesem długotrwałym i skomplikowanym.