Rada 7 – Suplementy

Dzisiaj na temat odchudzania i suplementów wspomagających ten proces. Ja osobiście nie używam żadnego suplementu, który jest przeznaczony do przyśpieszenia tego procesu.

Piję kawę, zieloną herbatą, ostro doprawiam potrawy. Przez co dostarczam substancji, które znajdują się w suplementach i wspomagają lipolizę czyli spalanie tkanki tłuszczowej. Kofeina przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej przez wpływ na lipolizę i tempo przemiany materii. Szczyt działania kofeiny to jest około 1 godziny po spożyciu. Katechina zawarta w zielonej herbacie zmniejsza akumulację lipidów w tkance tłuszczowej, przez co nasila proces lipolizy. Kapsaicyna zawarta w ostrych papryczkach hamuje wzrost adipocytów, komórek w których znajduje się tłuszcz, przez co, powoduje ich apoptozę czyli naturalny proces śmierci komórki ).

To nie są jedyne substancje wspomagające odchudzanie. Natura zna ich bardzo wiele.  Nazywają się polifenole i flawonoidy: kwertecyna, genisteina, naringenina, ajoen, berberyna, resweratrol, glukozamina i wiele, wiele innych. Producenci suplementów stosują te substancje w różnych proporcjach. Ponieważ chcą uzyskać jak najlepszy skład spalający tkankę tłuszczową. Musicie tylko zastanowić się nad jakością suplementu, pamiętajcie o tym, że rynek suplementów rządzi się swoimi prawami i z tego właśnie względu, nie do końca te wszystkie substancje będą aktywne. Głównie chodzi o jakość surowca oraz stopień standaryzacji surowca.

Podsumowując,  jeżeli nie jesteście w stanie schudnąć bez magicznych kapsułek, to kupcie suplement na odchudzanie ale musicie pamiętać o tym, że żadna kapsułka, tabletka lub proszek nie schudnie za Was.