Alkohol czy można

Rada 5 – Alkohol

Alkohol i redukcjaCzy można pić alkohol w trakcie redukcji masy ciała ? Jest to bardzo często spotykane pytanie w trakcie wizyty. Trzeba się zastanowić nad tym tematem trochę szerzej oraz przeanalizować tło sytuacji. Gdy jest wiosna, lato, jest coraz cieplej, kto z nas nie zahaczy jakiegoś grilla w weekend? Sam z chęcią skoczę! Pojawia się okazja na zimne piwo/ wino. Super!

Wiecie dobrze, że jestem zwolennikiem  zdrowo rozsądkowego podejścia do tematu żywienia, diety i odchudzania, dlatego naprawdę nic wielkiego wam się nie stanie jak wyskoczycie na takiego grilla raz na jakiś czas! Za to jak ten grill będzie się powtarzał zbyt często, wasze odchudzanie będzie stało w miejscu. Ponieważ alkohol to są dodatkowe kalorie, które nasz organizm nie jest w stanie przeznaczyć na jakiś ważny cel. Pamiętajcie sam alkohol, aż tak nie tuczy jak jedzenie towarzyszące piciu.

Piwko lub lampka wina przed snem dla szybszego zaśnięcia? Czas na regenerację ciała po treningu to przede wszystkim sen, natomiast alkohol wpływa na wyrzut adenozyny ( substancja powodująca senność ), dlatego jesteśmy śpiący po alkoholu, z kolei szybki spadek tej substancji w ciągu nocy powoduje częste wybudzenia. Dodatkowo alkohol zwiększa wydzielanie fal alfa w mózgu przez co sen jest mniej regenerujący.

Tak jak pisałem wcześniej, najważniejszy jest umiar we wszystkich aspektach żywienia. Dlatego wypicie alkoholu raz na jakiś czas nie zaszkodzi diecie odchudzającej. Jednak jeżeli nie pijecie alkoholu to nie zaczynajcie go pić dla jego właściwości zdrowotnych. Alkohol jest substancją silnie uzależniającą i powodującą dużo szkody i strat w naszym życiu. Mam nadzieje, że do tego tematu podejście z rozwagą i dojrzałością. Zdrówka !