Rada 5 – Alkohol

Chciałbym wspomnieć trochę o alkoholu. Gdy jest wiosna, lato, jest coraz cieplej, kto z nas nie zahaczy jakiegoś grilla w weekend? Sam z chęcią skoczę! Pojawia się okazja na zimne piwo/ wino. Super!

Wiecie dobrze, że jestem zwolennikiem  zdroworozsądkowego podejścia do tematu żywienia, diety i odchudzania, dlatego naprawdę nic wielkiego wam się nie stanie jak wyskoczycie na takiego grilla raz na jakiś czas! Za to jak ten grill będzie się powtarzał zbyt często, wasze odchudzanie będzie stało w miejscu. Ponieważ alkohol to są dodatkowe kalorie, które nasz organizm nie jest w stanie przeznaczyć na jakiś ważny cel. Pamiętajcie sam alkohol, aż tak nie tuczy jak jedzenie towarzyszące piciu.

Piwko lub lampka wina przed snem dla szybszego zaśnięcia? Czas na regenerację ciała po treningu to przede wszystkim sen, natomiast alkohol wpływa na wyrzut adenozyny ( substancja powodująca senność ), dlatego jesteśmy śpiący po alkoholu, z kolei szybki spadek tej substancji w ciągu nocy powoduje częste wybudzenia. Dodatkowo alkohol zwiększa wydzielanie fal alfa w mózgu przez co sen jest mniej regenerujący.

Tak jak pisałem wcześniej, najważniejszy jest umiar we wszystkich aspektach żywienia. Dlatego wypicie alkoholu raz na jakiś czas nie zaszkodzi diecie odchudzającej. Zdrówka !