Aktywność fizyczna

Rada 2 – Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna

Zbyt mała Aktywność fizyczna. Pewnie zaraz odpowiecie ale przecież jesteśmy aktywni, byliśmy wczoraj na siłowni, zrobiliśmy trening i cardio… Moja odpowiedz no nie do końca. Po pierwsze można wprowadzić zmiany w czynnościach związanych z aktywnością fizyczną dnia codziennego czyli motoryzacja, komputer i telewizja. Nasz dzień charakteryzuje się zbyt długim czasem kiedy siedzimy. Niestety jest to związane z naszą pracą ale również sposobem odpoczynku.

Rozumiem dojazd do pracy, większe zakupy ale możecie zaparkować dalej niż pod samymi drzwiami supermarketu. Przede wszystkim przejdziecie się a po zakupach z pełnymi siatami popracujecie nad mięśniami stabilizacyjnymi.

Po drugie winda czy schody? Wybierając schody złapiecie zadyszkę co spowoduje wysiłek beztlenowy, który podkręci wasz metabolizm, pozwalając naszemu ciału palić kcal długo po tej aktywności.

Po trzecie komputer i telewizor. Ja też lubię włączyć jakiś dobry film lub serial ale bez przesady, wieczorny spacer pozwoli spalić tkankę tłuszczową, odprężyć się i odpocząć, macie psa? Rewelacyjnie wyjdźcie z nim na dłuższy spacer. Odkąd mamy Zojkę nasz czas na spacerach wydłużył się wielokrotnie. Bieganie, rower, to jest to, cieszcie się z dobrej pogody i wybierajcie tą formę aktywności.

Niby proste i znane rady ale nie do końca. Jesteśmy zmęczeni, nie mamy czasu i tak dalej, musicie pamiętać, że jak nie będziemy się ruszać to szybciej dopadną nas choroby metaboliczne takie jak; cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, osteoporoza. Wasze zdrowie podziękuje za ruch.

Ps. Żeby nie było tak słodko, bo zapewne myślicie, że mam komfort czasu dzięki któremu mogę być aktywny. Muszę was uświadomić, że nie, ponieważ pracuje w trzech różnych miejscach również na nocne zmiany.